Galata Mevlevi & Sema: De draaiende derwisjen van Istanbul

zo 15 februari 2009 - 20.00u
inleiding: inleiding: 19.30 uur

muziek

The Galata Mevlevi Music en Sema ensemble, onder de leiding van Al Sheik Nail Kesova, brengt de schoonheid en spiritualiteit van de Sema, het wervelende Mevlevi-ritueel en de traditie van de Mevlevi-muziek. De draaiende derwisjen van Turkije werden door de UNESCO in 2005 uitgeroepen tot werelderfgoed.

Meer dan 700 jaar lang heeft het broederschap van de Mevlevi het spirituele leven van het Ottomaanse Rijk beheerst. Het soefisme leverde beroemde dichters, musici, theologen en politici. Reizigers die naar het Oosten kwamen, ontdekten de Mevlevis voornamelijk door hun Sema, de rituele wervelende dans.

Dit ensemble maakt deel uit van de avant-gardetraditie van het broederschap. Sheik Nail Kesova componeerde een aantal liturgische stukken voor de groep. In samenwerking met Aziatische en westerse muzikanten en orkesten, hebben zij nieuwe interpretaties gecreëerd van traditionele oosterse en mystieke composities.

loading...
  • 090215-galatamevlevi-selcukgurez

    De dans van de draaiende derwisjen lijkt voor buitenstaanders op ballet, maar is eigenlijk een aparte gebedsvorm van het soefisme.

  • 090215-galatamevlevi-sheikalkesova

    Sheik Nail Kesova componeerde een aantal liturgische stukken voor de dans-en muziekgroep.

  • 090215-galatamevlevi01

    De Mevlevi-artiesten brengen nieuwe interpretaties van traditionele oosterse en mystieke composities.

  • 090215-galatamevlevi02

    The Galata Mevlevi Music en Sema ensemble houden de muziek en het ritueel van de Mevlevi-traditie levendig.

  • 090215-galatamevlevi04

    De draaiende derwisjen van Turkije werden in 2005 door de UNESCO uitgeroepen tot werelderfgoed.

Share/Save/Bookmark


mening

Reacties

Reginald (10/02/2009)

Geachte,

Kunt mij zeggen of er nog kaarten te verkrijgen zijn voor de voorstelling van Galata Mevlevi Music & Sema Ensemble: De draaiende derwisjen van Istanbul ?

Graag had ik twee ticketten willen reserveren.

Alvast bedankt.

Reginald.

Michiel Destoop (11/02/2009)

@Reginald
Voor dit concert zijn er zeker nog tickets. Anders zou er “uitverkocht” staan, waar de prijs nu staat en zou er ook een oranje balk “uitverkocht” bovenop de foto liggen.
Tickets reserveren kan online of telefonisch 056 62 13 40. Je reservatie heb ik nu al doorgegeven aan de onthaalmedewerkers. Binnenkort mag je een mailtje terug verwachten.


ingrid vanderschueren (18/02/2009)

Van deze voorstelling had ik heelwat anders verwacht nl. een wervelende show. Het is integendeel een vervelende vertoning geworden. Eerst 25 minuten niets zeggende muziek en daarna een eentonig ceremonie.
Ik kan mij voorstellen dat dit een goede impressie nalaat in Turkije op een zwoele avond in openlucht, en dan nog. Maar een ceremoniële dans hoort niet thuis op een podium.

Guy Opsomer (19/02/2009)

Ingrid, als programmator wil ik een paar zaken verduidelijken, maar het werd te omvangrijk om het hier te publiceren. Lees het blogbericht dat ik ervan heb gemaakt.

Wat verwacht je van de voorstelling of wat vond je ervan?
Je kan het formulier ook gebruiken om tickets te koop aan te bieden voor een voorstelling die je niet kan bijwonen.









Voor een fotootje naast je naam, moet je geregistreerd zijn bij Gravatar.

Cultuurcentrum De Schakel vzw

Schakelstraat 8
8790 Waregem

tel. 056 62 13 40
fax 056 62 13 50

reservatie@ccdeschakel.be
bank 001-3444344-47