Sofie Lemaire
-
vr 6 mrt 2620:00Schouwburg, Waregem
Zitplaats Standaard € 24,00 <26 € 22,00 Fan van De Schakel € 22,00 Kansentarief € 4,80
Sofie Lemaire duikt diep tussen de plooien van de tijd om er enkele vergeten, klemgeraakte malle figuren uit de marge los te peuteren en aan je voor te stellen. Het resultaat is een prachtige parade van vreemde voorouders, die elk op hun eigen manier schitteren in een tikkeltje onnozel zijn.
Want: niks zo puur en oprecht als maar half in iets slagen. Van de puddingpap van Willem de Veroveraar, over de levensreddende linker van Peter Tsjaikovski, tot het Massief Monsterverbond van Misnoegde Romeinse Madammen… Sofie stelt je haar aandoenlijke studie van de dwaasheid van de mens voor. Aan de hand van haar clubje minder indrukwekkende figuren toont ze hoe ontroerend en verkwikkend een blik op het verleden kan zijn.
Over Sofie:
Sofie is radio- en podcastmaker, bekend van De Wereld van Sofie (Radio 1) en Snelle Geschiedenis (VRT MAX), met een bijzondere fascinatie voor vergeten verhalen uit ons verleden.
Sofie studeerde Woordkunst aan het Herman Teirlinck Instituut in Antwerpen. Nadien ging ze aan de slag bij Studio Brussel, eerst als side-kick (bij De Grote Peter van De Veire Ochtend Show) en vervolgens als presentator van programma’s als De Wereld van Sofie, Spelen met Sofie en Vrienden van de Radio. Toen de nieuwe zender Vier startte, maakte Sofie de overstap naar televisie. Bij productiehuis Woestijnvis werkte ze mee aan De Kruitfabriek en ontwikkelde ze het panelprogramma Bloot en Speren. Na enkele jaren keerde ze terug naar de openbare omroep om Culture Club en Meer Vrouw Op Straat te maken en sinds enkele jaren is ze een vaste waarde op Radio 1.