Coming Home-concert n.a.v. 25 jaar Stad Waregem
-
zo 15 jun 2519:00 - 21:00Schouwburg, Waregem
Zitplaats Eenheidstarief € 45,00
Casco Phil, onder leiding van Benjamin Haemhouts, is een uniek Belgisch symfonisch collectief dat genres overstijgt. Met een basis in klassieke muziek en een openheid voor hedendaagse composities biedt het orkest telkens verrassende uitvoeringen en werkt het samen met gerenommeerde solisten en componisten.
|
Mathias CoppensMathias is een veelzijdig pianist en componist die bekend staat om zijn vermogen om avant-garde experimenten en dramatische verhalen te verweven in zijn concertwerken. Na zijn opleiding aan het Conservatorium van Antwerpen, waar hij piano en compositie studeerde bij o.a. Wim Henderickx, behaalde hij in Amsterdam een master in compositie met ‘excellentie’. Vervolgens trok hij naar de US, waar hij een master in filmmuziek behaalde aan de Universiteit van Zuid-Californië, begeleid door Bruce Broughton en Christopher Young. Tegenwoordig pendelt Mathias tussen Los Angeles en Antwerpen, waar hij professor is aan het Koninklijk Conservatorium en een unieke cursus compositie voor film en games doceert. Zijn werken worden uitgevoerd door prominente ensembles zoals Casco Phil en Brussels Philharmonic. |
Sam DesmetSam begon zijn muzikale reis aan de Waregemse muziekacademie en zette zijn opleiding voort aan het Koninklijk Conservatorium van Gent, waar hij o.l.v. Yves Storms zijn master behaalde in zowel muziekpedagogie als gitaar. In 2010 verhuisde hij naar Amerika om een doctoraat in gitaarspel te behalen aan de Florida State University. Sindsdien heeft hij wereldwijd opgetreden als solist en kamermusicus, met concerten in Azië, Europa en de Verenigde Staten. Momenteel is hij muziekprofessor aan de 'School of Music' van Stetson University en aan de afdeling 'Arts and Entertainment' van Valencia College in Orlando. Sam combineert zijn passies voor muziek, onderwijs en podiumkunst in zijn veelzijdige carrière en blijft als gitarist een bron van inspiratie voor studenten en publiek over de hele wereld. |
![]() |
|
Steven VanhauwaertSteven, geprezen in de Los Angeles Times om zijn "indrukwekkende helderheid, gevoel voor structuur en monstertechniek", heeft zich gevestigd als een pianist van internationale allure. Hij won de eerste prijs op de Los Angeles International Liszt Competition en trad op in prestigieuze zalen zoals het Concertgebouw in Brugge, de Walt Disney Concert Hall en het Shanghai Oriental Arts Center. Hij speelde met gerenommeerde orkesten, waaronder de Pacific Symphony en het Vlaams Symfonisch Orkest. Daarnaast mag hij zich ‘Steinway Artist’ noemen, een eretitel toegekend aan de beste pianisten van hun generatie. Met een breed repertoire en virtuoos spel brengt Steven een unieke combinatie van techniek en expressie naar het podium.
|
Programma
Joseph Haydn (1732 – 1809)
Symfonie nr. 43 in Es groot ‘Mercurius’, deel I: allegro
Jean Absil (1893 – 1974)
Concerto voor gitaar en klein orkest, opus 155 (première)
• Sam Desmet, gitaar
Sergej Prokofjev (1891 – 1953)
Symfonie nr. 1 in D groot ‘Klassieke’, opus 25
Wolfgang Amadeus Mozart (1756 – 1791)
Pianoconcerto nr. 23 in A groot, KV 488 (26 min)
• Steven Vanhauwaert, piano
Mathias Coppens (°1988)
'One Truth in the Way of Ecstasy' (première)
• Mathias Coppens, piano
Een woordje uitleg:
- In dit programma staan reizen, ontdekking en thuiskomen centraal. We volgen componisten die de wereld intrekken, elders inspiratie vinden en met nieuwe ideeën terugkeren.
- Haydns Symfonie nr. 43, bijgenaamd ‘Mercurius’, verwijst naar de god van de reizigers. We selecteerden enkele fragmenten die als sprankelende ouverture fungeren.
- Gitarist Sam Desmet koos voor een verrassend werk van de Belgische componist Jean Absil. Hoewel hij al meer dan vijftig jaar geleden overleed, krijgt zijn Concerto voor gitaar en klein orkest hier zijn wereldpremière.
- Prokofjev trok naar Parijs en de VS, maar vond uiteindelijk zijn weg terug naar Rusland. Zijn klassieke symfonie is een speels eerbetoon aan zijn muzikale helden, Haydn en Mozart.
- Pianist Steven Vanhauwaert koos voor Mozarts geliefde Pianoconcerto nr. 23 — een werk dat elegantie en emotie perfect verenigt.
- We sluiten af met een tweede wereldpremière: One Truth in the Way of Ecstasy. In dit gloednieuwe werk brengt componist en pianist Mathias Coppens zijn eigen compositie tot leven – achter de piano, in volle overgave.