NIEUW! Eerst registreren (via Mijn Schakel-agenda), dan bestellen.

Cultuurcentrum De Schakel

Zoë Demoustier/Opera Ballet Vlaanderen

A Wave
wo 21 apr 27 20:00
wo 21 apr 27
20:00
  • wo 21 apr 27
    20:00
    Kom naar de inleiding met Tom De Moor om 19.15u.
    Schouwburg, Waregem
    Tickets vanaf wo 17 jun 26 09:00

…  een nieuwe kijk op de Vlaamse Golf.

In de jaren 80 bracht de driehoeksverhouding Brussel–Gent–Antwerpen een lichting radicale dansvernieuwers voort: Anne Teresa De Keersmaeker, Wim Vandekeybus, Marc Vanrunxt, Alain Platel en vele anderen overspoelden België en later de wereld met hun onconventionele voorstellingen. Deze ‘Vlaamse Golf’ beïnvloedde hoe we kijken en dansen, ook 40 jaar later. In A Wave maakt choreografe Zoë Demoustier de balans op.

Met een vijftiental dansers – van Opera Ballet Vlaanderen, jonge talenten, een danser van Platform K en originele performers – deconstrueert ze iconische scènes uit de jaren 80 en 90. Samen onderzoeken ze wat doorgegeven moet worden, wat een update kan gebruiken en hoe historische referenties een bron van plezier en inspiratie kunnen zijn voor een nieuwe golf dans.

Credits

Concept & choreografie: Zoë Demoustier
Dansers: Dansers van Opera Ballet Vlaanderen, jongeren, Hannah Bekemans, Fumiyo Ikeda, Annamirl van de Pluijm
Lichtontwerp: Varja Klosse
Regie-assistent: Hana De Pauw
Dramaturgie: Tom Swaak
Kostuumontwerp: Annemie Boonen
Spreiding: Morgan Verhelle | laGeste
Productie: Opera Ballet Vlaanderen & laGeste
Coproductie: STUK Kunstencentrum

In samenwerking met: Platform K
Met steun van: CORPoREAL/Conservatorium Antwerpen, LAB Hasselt, Ultima Vez, de Tax Shelter-maatregel van de Belgische federale overheid via Flanders Tax Shelter

wachtlijst

Wenslijstje

Toegevoegd:

Ga naar wenslijstje

Inschrijven voor onze nieuwsbrief